Apie projektą

 

Virtuali fotografijų paroda kviečia naujai pažvelgti į kasdienį žmonių su negalia gyvenimą ir jo metamus iššūkius, santykius su aplinkiniais, dideles ir mažas problemas... Kiekvieno į fotografo akiratį patekusio žmogaus istorija vis kitokia, užrašyta jo veide, žvilgsnyje ar net supančioje aplinkoje.

 

Fotogalerija sukurta įgyvendinant projektą „Diversity LT“, kurį finansavo Europos Komisija pagal Europos Bendrijos bendrojo užimtumo ir socialinio solidarumo programą PROGRESS (2007–2013) ir LR valstybė. Nuotraukos buvo eksponuotos parodose bei renginiuose „Įvairovės dienos“, kurie per 2013 ir 2014 metus vyko skirtinguose Lietuvos miestuose: Druskininkuose, Marijampolėje, Šiauliuose, Panevėžyje, Klaipėdoje,  Tauragėje, Telšiuose, Kaune ir Utenoje.

 

Nuo 2015 metų virtuali fotografijų paroda (e-galerija) tęsiama, įgyvendinant projektą „NE(galia) vs GAL(ia) neįgaliųjų TEISIŲ UŽTIKRINIMUI“, remiamą „Europos Ekonominės Erdvės finansinių mechanizmų NVO Programos Lietuvoje 2009-2014“.

 

Neįgaliųjų kasdienybės vizualizacija suteikia galimybę pristatyti visuomenei iki šiol buvusį uždarą ir nematomą asmenų su negalia gyvenimą, atskleidžiant jo rutiniškumą, režimą, individualumo nebuvimą. Tokia impresyvia forma pateikiama informacija siekiame visuomenės sąmoningumo ir tolerancijos didinimo asmenų su negalia teisių bei gyvenimo kokybės klausimais.